Telefono tinklai

Televizijos tinklai

Kompiuteriniai tinklai

 

Telefonų tinklai

Kartais telefonų tinklo sumontavimo darbus ir medžiagų tinklui pirkimą patikima statybininkams, dirbantiems patalpose.

      Gerai, jei jų brigadoje atsiras specialistas, susipažinęs su telefonų tinklo montavimo principais. Bet dažniausiai tokio specialisto neatsiranda, o darbo pasekmė – medžiagos užperkamos bet kur pagal principą „kuo pigiau, tuo geriau“ ir viskas „kaip nors“ sumontuojama.

       Rezultatas akivaizdus – dalinis ar visiškas tokio tinklo netinkamumas. Ir dažniausiai tai paaiškėja tik tuomet, kai remontas jau baigtas, o visi kabeliai paslėpti. Taigi, tokio tinklo taisymas dažniausia neišvengiamai gadins interjerą išoriniu tinklo išvedžiojimu.

Yra keleta pagrindinių telefonų tinklo montavimo taisyklių, į kurias atsižvelgiant, ateityje galima išvengti aibę problemų:

  • Darbo vietų, kuriose numatomas telefonas išdėstymo plano sudarymas;
  • Parenkama telefoninės stotelės vieta. Prie šios vietos turi būti lengvai prieinama ir atvestas maitinimo kabelis
  • Telefonų tinklo schema yra „žvaigždės“, kurios spinduliai eina nuo telefonų stotelės iki telefoninių lizdų struktūros:

                          

Šioje schemoje:


PBX – „Private Branch eXchange“ arba „Private Business eXchange“ – biuro, įstaigos vietinė  
telefonų stotelė;

Modem – modemas (keičia ryšio signalus, per jį galimą pajungtį kompiuterį ar kitokį tinklo 
įrenginį.

Fax –   fakso apatratas

Local serving office – miesto telefonų stotis ar kitas komutacijos punktas.

Kaip minėjome,  visose darbo vietose telefonai pajungiami į ryšio lizdus

Prie kiekvieno telefonų lizdo turi būti tiesiamas mažiausiai 1 vytos poros viengyslis (2 varinės kietos gyslos) kabelis. Prie analoginių sisteminių telefonų tiesiamas 2 vytų porų  (kartais 3-jų porų) kabelis. Patariama vesti kabelį su gyslų atsarga, kad kiekviename ryšio lizde būtų nors viena atsarginė pora

       Kiekvienas kabelis iš abiejų galų turi būti sumarkiruotas (pažymint, kuris kabelis į kurią darbo vietą išvestas). Lizdai prie darbo vietų taip pat markiruojami.

       VTS (vietinė telefonų stotelė, dar vadinama mini-ATS) skirta tinklo abonentams komutuoti tinklo viduje ir su išoriniais tinklais. Paprastai ryšys su miesto telefonų tinklu apribotas įeinančiųjų miesto linijų kiekiu. VTS negali jų išplėsti, bet gali optimizuoti ryšį automatiškai paskirstant linijas. Tai reiškia, kad linijos nepriskirtos konkretiems telefonams, VTS automatiškai aptinka laisvą liniją ir jungia prie jos.

                                                  

VTS turi daugybę funkcijų, kurių dėka jus turėsite ne vien kokybišką ryšį, bet ir išspręsite daugybę problemų, pvz., jums skambinančiojo abonento perjungimas į faksą, skambučio peradresavimas kitam darbuotojui, keleto abonentų pokalbį tuo pačiu metu ir t.t.

Jūsų įmonėje, įstaigoje ar name nėra ryšių tinklo? Mes jį įrengsime kokybiškai, estetiškai ir profesionaliai.